Виховна робота


Агітбригада  Юних пожежників

1.     Вас приветствует дружина
         «Приборкувачі вогню».
          По известной всем причине
          Собрались мы здесь друзья.
2.     Сотни лет из года в год
         Учим строгих правил свод.
3.     То ли память слабовата,
          То ли лень их соблюдать.
4.     Но пожары продолжают
          В Украине  полыхать.
Сценка
Учень-хлопчик з пляшкою Коли сидить у кріслі, грає на планшеті і фоном звучить повідомлення по телевізору про пожежну ситуацію в Україні (місті).

Хлопчик
-      Ет, діло – пожежа, звідки їй взятись. У школі про правила і по телевізору замість цікавинок про правила говорять. Набридло!

І тут з рук хлопчини випадає пляшка з напоєм  і ллється на електрод роти, іскриться і димить шнур (бенгальський вогонь).

Танець Вогню або вогонь і Пожежник
або
 Звучить сирена, з’являється пожежник або агітбригадівці, або Вогонь.

Вогонь


-      Я вогонь, я ворог ваш і друг завзятий

Живу у кожному будинку й хаті

І я не винен в тім, що ви 
Зробили крок у бік біди.



Розробка виховної години, присвяченої річниці заснування міста Кривого Рогу



Мета: розширити знання учнів про виникнення і заснування рідного міста, ознайомити з основними аспектами літературного життя міста, залучати учнів до співпраці у вивченні історичного минулого і героїчного сьогодення Кривого Рогу.
Обладнання: герб міста, виставка книжок, малюнки, грамзапис пісні «Лицом к огню» про металургійний комбінат у виконання Й. Кобзона.

План:
1. Таким був початок…
2. Про герб міста.
3. Легенди нам повідають.
4. Рослинний і тваринний світ рідного краю.
5. «Майстри натхнення».
6. Вулиці розкажуть нам…
7. Кросворд.






Виховна робота у 7-А класі
  
  Згідно з Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти (затверджено Міністерством освіти і науки України 06.09.2000, наказ №434), класний керівник здійснює свою діяльність відповідно до основних завдань загальної освіти, спрямованих на:
·        Виховання громадян України;
·        Формування особистості учня, його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань;
·        Виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків, прав і свобод людини і громадянина;
·        Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів;
·        Виховання свідомого ставлення до свого здоровя та здоровя інших громадян як найвищої  соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоровя учнів.
Керівні положення й основні вимоги до організації виховного процесу визначені в таких документах:
ü Конституція України;
ü Конвенція ОООН про права дитини;
ü Закон України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту»;
ü Національна програма «Діти України»;
ü Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності;
ü Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти;
«Громадянське виховання особистості в умовах розвитку української державності» (2000-2012рр)



СЛАВА ШЕВЧЕНКА - СЛАВА УКРАЇНИ
Ведуча; Прийшла весна, а разом з нею велике свято для України і українців по всій землі. 9 березня День народження Т.Г.Шевченка. Не можна уявити Україну без Великого Кобзаря. Як не можна уявити землю без хліба, небо - без сонця. Шевченко став символом незнищеності українського народу. Який не змог­ли поставити на коліна ні золотоординці., ні бундючна польська шляхта, ні російський та австрійський царат, ні німецько-фашистські загарбники.
І нині « нам треба голосу Тараса», як ніколи. Голосу люблячого, ласкавого, доброго - до матері й дитини, до трудящої людини, згорьованої і втомленої. Нам треба гнівного голосу Тараса — до всіх нероб і бюрократів. До всіх, ко­му недорога наша пам’ять і наше життя, хто дбає не про людей. А про влас­ну вигоду; нам конче треба, щоб Шевченкове слово жило в серці кожної людини, щоб Тараса знали і шанували в кожній родині, в кожній оселі, щоб шана була всенародною, втіленою в слові, пісні, у мармурі і граніті; щоб усе нам нагадувало Шевченкові слова - знати «чия правда, чия кривда і чиї ми діти».
Шевченкове слово будило, кликало, підносило. Слава Великого Кобзаря була великою ще за його життя.       Читати далі....

ТЕМА: ВІНОЧОК НАРОДНИХ ІГОР.

МЕТА: поглиблювати знання учнів про українську усну народну
творчість, зокрема ігри; через гру виховувати почуття поваги до товариша по грі, шанобливе ставлення до національних культурних надбань нашого народу; формувати національно свідому особистість.
Обладнання: плакати з національними етнографічними мотива­ми, народні українські мелодії, маски, що символізують різних тварин.
ХІД ЗАХОДУ
I.           Вступне слово про народну гру.
Слово вчителя.
Шановні діти, гості нашого заходу. Сьогодні ми з вами поринемо в цікавий світ дитинства, невід’ємною частиною якого є гра.
Ігри, зародившись в прадавні часи, розвиваючися, вбирали риси різних суспільних формацій, життєвих укладів. Водночас зберегли ознаки й свого давнього походження.
Колись ігри побутували і серед дорослих, деякі з них становили елемент обрядів. Ще у XIX ст. Чимало з них побутувало як серед дітей, так і серед дорослої молоді.
Слово вчителя.
•••
     Будь-яка гра - чи то рухлива, чи з елементами драматизації — дає поштовх фантазії й творчій уяві, але мистецьке, художнє начало більшою мірою властиве, безперечно, іграм драматичним.
Найдавнішими за походженням є хороводні ігри, що колись були частиною весняного календарного обряду і які ще до сьогодні подекуди виконуються саме навесні. Це ігри землеробської праці, в яких і в слові і в пластиці рухів відтворюється сівба, зростання, збирання, обробка різних рослин. Пісні у хороводних іграх прості, легкі для запам’ятовування.

2 коментарі:

  1. Дуже дякую за доступно викладений матеріал! Рекомендую!

    ВідповістиВидалити
  2. Цікаво! Багато корисних речей дізналася. Є чим поділитися з учнями.

    ВідповістиВидалити